Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален дожд во источните делови од земјата. Попладне облачноста ќе се намалува. Утринската температура се движи од 2 до 6, а дневната од 7 до 15 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, со температура до 12 степени.
XS
SM
MD
LG