Достапни линкови

ЕУ со препорака за преговори со Исланд


Европската Унија денеска препорача почеток на преговори за приклучување на Исланд кон Унијата.Ова денеска го соопшти еврокомесарот за проширување Штефан Филе во Брисел. Тој исткна дека е задоволен што со ова се покажува дека Европската Унија нема тенденција да се шири само кон земјите од Западен Балкан туку и кон северниот дел на Европа.
XS
SM
MD
LG