Достапни линкови

Нови осомничени за убиството на командантот на Хамас


Полицијата во Дубаи соопшти дека идентификувала уште 15 нови осомничени за убиството на воениот командант на палестинкиот Хамас, Махмуд ал Мабхоух.Засега вкупниот број на осомничени за убиството во хотелот во Дубаи е 26 од кои поголемиот дел од осомничените имаат европски пасоши. Хамас заедно со властите во Дубаи се сомневаат дека порачател на ова убиство е израелскиот Мосад, а Израел ги дематираше ваквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG