Достапни линкови

Можна средба на Сејдиу и Тадиќ во март


Србија не се противи на учеството на Косово на регионалниот Самит под услов тоа да биде во согласнот со Резолуцијата 1244 на Обединитите Нации и да биде претставена како Косово –Унмик. Ова го пренесува новинската агенција Бета. Шефот на словенечката дипломатија Самуел Жбогар изјави дека Српскиот претседател Борис Тадиќ ветил дека ќе дојде на конфернцијата на челниците на Евопската Унија и западен Балкан во март во Словенија каде ќе дојде и косовкиот претседател Фатмир Сејдиу.
XS
SM
MD
LG