Достапни линкови

При американски напад загинале милитанти во Пакистан


Пакистанските безбедносни служби соопштија дека се убиени најмалку 6 милитанти во близина на агванистанската граница.Властите соопштија дека милитантите загинале при американски воздушен напад на група за која се претпоставува дека е поврзана со Ал Каеда и е одговорна за нападите врз НАТО покрај границата со Авганистан. Во соопштението се вели дека минатата недела во сличен напад загинал брат на еден од водачите на милитанската група.
XS
SM
MD
LG