Достапни линкови

„Син на Хамас“ бил доушник за Израел


Изрелски весник денеска известува дека син на еден од основачите на палестинскиот Хамас бил главен информатор на Изреал повеќе од една деценија. Весникот тврди дека Мосаб Хасан Јусеф им бил најважниот информатор на безбедносната служба која подоцна со тие информации спречила десетици палестински бомбашки напади во Израел. Таткото на Јусеф, еден од лидерите на Хамас, отслужува 6-годишна казна во израелски затвор.
XS
SM
MD
LG