Достапни линкови

Уапсени атентатори на дагестански министер


Руските власти соопштија дека се уапсени осомничените за ланското убиството на министерот за внатрешни работи на Дагестан.Според полициските извештаи петмина се осомничени за поврзаност со убиството на министерот Алдигереј Магомедтагиров. Ова убиство го привлече светското внимание кон Дагестан за зголеменото насилство предизвико од исламистичките бунтовници, пренесуват новинските агенции.
XS
SM
MD
LG