Достапни линкови

ООН го поздрави мировниот договор за Дарфур


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун го поздрави мировниот договор меѓу Судан и главната бунотвничка организација во Дарфур што вчера беше постигнат во Доха. Тој оценува дека станува збор за важен чекор во постигнувањето траен мир во Дарфур.
XS
SM
MD
LG