Достапни линкови

Турски офицери обвинети за заговор против владата


Судот во Истанбул соопшти дека седуммина турски воени офицери со високи чинови, од кои двајца се уште се во активна служба, се обвинети за подготвување преврат против турската владата, пренесоа агенциите.Турската полиција приведе 50 офицери од неколку турски окрузи поради сомнение за заговор против владата на премиерот Ердоган.
XS
SM
MD
LG