Достапни линкови

Прерано за да се прогласи крај на свинскиот грип


Светската здравствена организација соопшти дека е прерано да утврди дали епидемијата на свинскиот грип е при крај во сите делови на светот. За денеска во Женева е најавена прес конференција на Светската организација за натамошните чекори во врска со ова заболување од кое од април 2009 година досега починале скоро 16 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG