Достапни линкови

Конференција за иднината на западен Балкан


Денеска во Сараево започнува дводневна регионална конференција на тема „Западниот Балкан во 2020 – надминување на економската криза и развивање конкурентни економии“. На собирот е најавено учество на официјални претставници и експерти од западен Балкан, од Европската Комисија и од меѓународни финансиски институции.
XS
SM
MD
LG