Достапни линкови

Генерален штрајк во Грција


Во Грција денеска штрајкува јавната администрација. Во рамките на генералниот штрајк нема да работат училиштата и болниците, а ќе биде прекинат и јавниот сообраќај. Синдикатите ги организираат протестите поради антикризните мерки на владата, односно замрзнувањето на платите и зголемувањето на даноците.
XS
SM
MD
LG