Достапни линкови

Скенери за цело тело на аеродоромите во Бостон и Чикаго


На аеродромите во американските градови Бостон и Чикаго во наредните две недели ќе бидат поставени првите од 150 нови скенери на цело тело. Нивната употреба е клучен дел од плановите на претседателот Барак Обама за подобрување на безбедноста на аеродромите. Тој повика на купување нови стотина скенери по обидот за терористички напад на летот Амстердам- Детроит пред два месеца.
XS
SM
MD
LG