Достапни линкови

Груевски:Македонија е конструктивна за прашањето за името


Македонскиот премиер Никола Груевски изјави денеска дека Владата е широко отворена со позитивен и конструктивен пристап во изнаоѓањето решение за проблемот со името.Тој додаде дека присуството на Нимиц ќе даде одреден разултат и придвижување на процесот.
XS
SM
MD
LG