Достапни линкови

Нимиц без нов предлог но со идеи за придвижување на работите


Медијаторот Метју Нимиц изјави дека доаѓа без нов предлог за спорот со името, во Скопје и Атина.Но како што вели тој има неколку идеи за придвижување на процесот. Нимиц додаде дека е важно да се забрзаат работите и да се донесат одредени одлуки. Ова тој го изјави пред средбата со министерот за надворешни работи, Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG