Достапни линкови

Прванов: Бугарија да координира со економската стратегија за Западен Балкан


Бугарскиот претседател, Георги Прванов на денешната средба во Брисел со претседателот на Европската Унија, Херман ван Ромпеј предложил Бугарија да ја преземе координативната улога во реализацијата на европската економска стратегија 2020 во земјите од Западен Балкан. Прванов објаснил дека економската стратегија вклучува инвестиции во образование, наука, здравство и економија.
XS
SM
MD
LG