Достапни линкови

ЕУ бара итно решaвање на политичката криза во Албанија


Делегацијата на Советот на Европа упати апел до власта и опозицијата во Тирана да најдат итно решение за политичката криза во земјата јавува новинската агенција МИА. Недостигот на политички дијалог ја блокира работата на државните институции.Опозицијата да престане со бојкотот и да се врати во Парламентот, а Владата да ја заврши истрагата за изборите, изјави претставникот на делегацијата, Мевлет Чавустоглу.
XS
SM
MD
LG