Достапни линкови

Нимиц:Очекувам многу од средбите со државниот врв


Медијаторот во македонско-грчкиот спор од Обединетите Нации, Метју Нимиц денеска изјави дека очекува многу од средбите со државниот врв и оти ќе даде се од себе за да се изнајде решение за спорот. Нимиц попладнево треба да се сретне со министерот за надворешни работи, Антонио Милошоски а потоа и со претседателот, Ѓорѓи Иванов.
XS
SM
MD
LG