Достапни линкови

Убиен Етиопјанец пред да влезе во Израел


Египетската полиција убила еден етиопски имигрант, ранила најмалку двајца и уапсила 10-тина луѓе на египетско- израелската граница, јавуваат новинските агенции.Ова е трето убиство на имигрант на границата, додека минатата година граничната полиција убила 20 африкански имигранти кои пробале нелегално да влезат во Израел.
XS
SM
MD
LG