Достапни линкови

Полска има 2 милионa невработени луѓе


Полската владата соопшти дека бројот на невработени во земјата во изминатиов месец достигнал речиси 13 проценти. Според статистичките податоци само во јануари 320 илјади луѓе се пријавиле во бирото за вработување. Без работа во Полска се 2 милиона жители.
XS
SM
MD
LG