Достапни линкови

Јанукович во посета на Брисел па Москва


Украинскиот претседател, Виктор Јанукович ќе го посети Брисел на 1- ви март, пренесуваат украинските медиуми. Официјални претставници на Европската Унија соопштија дека очекуваат со ова посета, Јанукович да покаже оти може да балансира во односите меѓу Москва и Европската Унија. Инагурацијаната на Јанукович е закажанза за 25 февруари а во Москва се очекува да пристигне до 10-ти Март.
XS
SM
MD
LG