Достапни линкови

Ристевски денеска настапува во велеслалом на ЗОИ во Ванкувер


Третиот македонски спортист на 21 те Зимски олимписки игри во Ванкувер, Антонио Ристевски, денеска ќе го има свој настап на патеката за велеслалом. Ристевски го има стартниот број 77, а пријавени се вкупно 103 натпреварувачи.
Почетокот на натпреварот е во 18 часот и 30 минути по македонско време.Ристевски ќе настапи и на претпоследниот ден на ЗОИ во трката во слалом.
XS
SM
MD
LG