Достапни линкови

Австралија - засилен визен режим за 10 земји


Австралија, според новиот контра-терористички план, ќе ја засили визната контрола за земјите со висок степен на тероризам. Во планот на премиерот Кевин Руд е наведено дека за десетина земји ке бидат обврзни слики и отисоци од прстите на визите. Земјите, освен Јемен и Сомалија, не беа именувани во изјавата на Руд.
XS
SM
MD
LG