Достапни линкови

Дик Чејни во болница


Поранешниот американски потпретседател Дик Чејни е хоспитализиран во Вашингтон, откако се пожалил на болки во градите. 69-годишниот Чејни има историја на срцеви проблеми и има вградено пејсмејкер.
XS
SM
MD
LG