Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд, а на планините и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.
Утринската температура се движи од минус еден до четири, а дневната од седум до 17 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до девет степени.
XS
SM
MD
LG