Достапни линкови

Милошоски: Конструктивно дејствување или напредок во изнаоѓањето решение


Договоривме заеднички настап кој би се движел во рамки на конструктивно проактивно дејствување за време на овие средби за да можеме во наредниот период да го дадеме нашиот придонес за постигнување едно решение или во најмала рака за напредок по однос на решението на билатералниот спор наметнат од Грција во однос на уставното име на Македонија. Ова го изјави министерот за надворешни работи Антонио Милошоски по координацијата на државниот врв во претседателскат вила „ Водно“. Посредникот на ОН, Метју Нимиц утре ќе ја посети Македонија, а на 26 февруари и Грција.
XS
SM
MD
LG