Достапни линкови

Бројот на загинати во Хаити се уште расте


Претседателот на Хаити, Рене Превал изјави денеска дека вкупниот број на загинати од земјотресот може да достигне и до 300 илјади луѓе што е за речиси 80 илјади повеќе од последните регистрирани податоци. Превал на конфернцијата во Мексико побарал помош за еден милион жители на Хаити кои по земјотресот останале бездомници. Тој додаде дека првите дождови им го прават животот на овие бездомниците уште потежок.
XS
SM
MD
LG