Достапни линкови

Министерите на ЕУ го осудија убиството на командант на Хамас


Министерите за надворешни работи на Европската Унија го осудија убиството на еден од лидерите на палестинкиото движење Хамас во хотел во Дубаи. Тие ја осудија и употребата на фалсификуваните европски пасоши од осомничените за убиството .Министрите во заедничкото соопштение наведуваат дека таквата ситуација и новонастанатите проблеми не придонесуваат за мир и стабилност на Блискиот Исток.

XS
SM
MD
LG