Достапни линкови

Девојче загина при експлозија на бомба во Русија


Руските медиуми известуваат дека при експлозија на бомба во градот Белсан загнало 8-годишно девојче, а две момчиња се ранети. Засега нема повеќе информации, освен дека експлозивната направа не е граната, јавува новинската агнеција РИА. Беслан се наоѓа во северниот дел на Кавказот, каде чеченските бунтовници пред 6 години убија над 300 луѓе.
XS
SM
MD
LG