Достапни линкови

Визна либерализација за Украина?


Група источни земји членки на Европската Унија предлагаат на Украина да и биде понуден план за визна либерализација со цел да бидат зајакнати односите со новата администрација на ново-избраниот претседател Виктор Јанкукович. Јанукович, за кого се смета дека е про-руски настроен, треба да го посети Брисел кон крајот на овој месец.
XS
SM
MD
LG