Достапни линкови

Поплави во источна СрбијаСтотици луѓе биле евакуирани во источна Србија поради поплавите, а околу 300 домови биле поплавени во Зајечар, соопшти локалната полиција. Проблеми има и во одвивањето на сообраќајот во тој дел на Србија.
XS
SM
MD
LG