Достапни линкови

Убиени над 30 цивили во Авганистан


Авганистанската влада соопшти дека во воздушен напад на НАТО во централната провинција Урузган, загинале над 30 цивили. Според НАТО, цивилите загинале при нападот на конвој возила во кои се верувало дека има бунтовници. Командантот на НАТО Стенли Мек Кристал му се извини на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи за овој инцидент.
XS
SM
MD
LG