Достапни линкови

Двајца американски пилоти загинале во Ирак


Американската војска соопшти дека двајца пилоти го загубиле животот во несреќа во базата во северниот дел на Ирак. Тие во соопштението наведуваат дека несреќата не била предизвикана од непријателските сили, туку дека се случила за време на слетувањето на хиликоптерите со кои управувале двајцата пилоти во близина на базата. Најмалку 4378 припадници на американските воени сили го загубиле животот во Ирак од почетокот на војната во 2003 година.
XS
SM
MD
LG