Достапни линкови

Тројца кандидати за премиер на Украина


Украинскиот претседател Виктор Јанкукович објави имиња на тројца кандидати за премиерската функција во земјата. Тој изјави дека го поддржува бизнисменот Сергеј Тигипко, поранешниот министер за надворешни работи Арсениј Јатсењук и припадникот на неговата партија поранешниот министер за финансии Микола Азаров. Тигипко и Јатсењук изјавија дека тие се прагматичари кои ќе можат да спроведат тешки реформи во земјата.
XS
SM
MD
LG