Достапни линкови

Ново беспилотно летало на Израел


Израелската воздушна армија презентираше ново воено беспилотно летало што може да остане во воздух 20 часа и да лета до Персискиот залив со што го става Иран во својот досег.Со оптегот на крилата од 26 метри тоа е најголемиот воен авион кој изгледа како патничкиот Боинг 737. Новото беспилотно летало израелската армија го опишува како голем оперативен напредок во техологијата.
XS
SM
MD
LG