Достапни линкови

КФОР најави воена вежба во Косово


Мисијата на КФОР соопшти дека од 22-ри до 24-ти февруари ќе биде одржана редовна воена вежба на американските воени трупи во северниот дел на Косово. Во соопштението на КФОР е нагласено дека овие вежби не се дел од никаква подготовка ниту реакција за која било ситуација , туку само потврда на терен, колку КФОР може да се потпре на оперативната способност на своите борбените групи.
XS
SM
MD
LG