Достапни линкови

Меѓународна мисија во Нигер


Меѓународна мисија составена од претставници на Обединетите Нации и африкански земји пристигна денеска во Нигер, известуваат новинските агенции.Целта на посетата е разговор со актуелната власт што изврши државен удар мината недела и го прогони претседателот на државата, Мамду Танџа.

XS
SM
MD
LG