Достапни линкови

Светските лидери на Самит за нуклеарна безбедност во Вашингтон


Германската влада соопшти дека Канцеларката Ангела Меркел ја прифатила поканата на американскиот претседател Барак Обама да присуствува на априлскиот самит за меѓународна нуклеарна безбедност. Обама ги повикал светските лидери во Вашингтон за да изнајдат заеднички став за заштита од нуклерно оружје и нуклеарни материјали.
XS
SM
MD
LG