Достапни линкови

Убиени на чекор од ветената земја


Египетските граничари денеска убиле двајца а раниле тројца африкански имигранти кои сакале да ја поминат границата со Израел, известува новинската агенција Асошиејтед прес.Многу африкански имигранти секоја година се обидуваат нелегално да влезат во Израел и таму да бараат политички азил или некаква работа. Египетските граничари во последниве две години убиле неколку десетици африкански имигранти што предизвика критика од борците за човекови права , пренесува агенцијата.
XS
SM
MD
LG