Достапни линкови

Опозицијата во Црна Гора бара итна седница за безбедност


Лидерите на трите поголеми опозициски партии во Црна Гора најавија денеска дека ќе бараат од Претседателот итна седница на Советот за одбрана и безбеднот. Ваквото барање следува по вчерашниот напад на лидерот на „Движењето за промени“ , Небојша Медојевиќ пред зградата во која живее, јавуваат црногорските медиуми. Поголемиот дел од партиите во Црна Гора реагирале и го осудиле ваквиот инцидент.
XS
SM
MD
LG