Достапни линкови

Експлодирале бомби во две училишта во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека експлодирале бомби во две машки училишта во северниот дел на земјата близу границата со Авганистан. Властите се сомневаат дека станува збор за талибанска група која се обидува да се одмазди за нападите врз исламичките бунтовници во регионот. Жртви и повредени од екплозиите нема, причинета е само материјална штета.
XS
SM
MD
LG