Достапни линкови

Невреме во Португалија уби најмалку 25 луѓе


Најмалку 25 луѓе загинале , 20-тина се повредени и десетици се водат како изчезнати по невремето што го зафати португалскиот остров Мадеира, соопштија локалните власти. Службата за цивилна заштита соопшти дека е затрупана со повици за помош од луѓе, по олујните дождови и свлечиштата што се предизвикани од невремето.
XS
SM
MD
LG