Достапни линкови

Јосиповиќ:Одлуката на Тадиќ е нерационална


Новиот претседател на Хрватска, Иво Јосиповиќ ја оцени како нерационална, причината поради која српскиот претседател Борис Тадиќ не присуствуваше на неговата инагурација. Тадиќ ја одби поканата за инагурација во Загреб поради доаѓањето на косовскиот претседател Фатмир Сајдиу. Јосиповиќ објасни дека ја оценува таа одлука како нерационална поради тоа што српско – косовските односи се надвор од хрватската политика.
XS
SM
MD
LG