Достапни линкови

Последна почит за Кумариташвили


Илјадници Грузици денеска му оддадоа последна почит на 21 годишниот санкач Нодар Кумариташвили. Санкачот загина пред една недела на тренинг на патеката за санкање на Олимписките игри во Канада. Меѓународната санкачка федерација соопшти дека ги разгледува можностите да се подобри безбедноста и да се намали брзината на спустот на патеката каде што загина Кумариташвили.
XS
SM
MD
LG