Достапни линкови

Словенија нема да вработува странци


Словенечката влада реши привремено да го прекине издавањето дозволи за вработување странци, бидејќи бројот на невработените во таа земја порасна на над 100 илјади, а се очекува таа бројка да се зголемува и годинава. Повеќе од половината странски работници во Словенија се државјани на Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG