Достапни линкови

Во Пакистан, убиени 30 милитанти


Пакистанската војска соопшти дека најмалку 30 милитанти биле убиени во воздушниот напад во близина на границата со Авганистан. Претходно во тој дел на земјата за кој се смета дека е главно засолниште на талибанците и на Ал Каеда во Пакистан се случија два напада на бомбаши самоубијци во кои имало неколкумина повредени полицајци.

XS
SM
MD
LG