Достапни линкови

Борисов со порака во Бугарија да не се злоупотребуваат парите од ЕУ


Бугарскиот Премиер Бојко Борисов ги предупреди градоначалниците да не ги злоупоребуваат европските фондови откако ЕУ деблокира 7 финансикси програми за земјата. Не заборавајте дека 8 милиони бугари немаат што да јадат додека ЕУ ни стави на располагање 6,4 милијарди евра, изјави за Труд Бојко Борисов. Брисел во 2008 замрзна 825 милиона евра наменети за Бугарија поради злоупотреби.
XS
SM
MD
LG