Достапни линкови

Груевски го демантира Шацимаракис дека има предлог за името


Премиерот Никола Груевски демантираше дека на средбата со европарламентарците излегол со конкретен предлог за надминување на спорот за името. Би сакал да демантирам, такви конкретни разговори воопшто немаше, рече Груевски по изјавата на пратеникот Јоргос Шацимаракис, кој рече дека одреден предлог постои на масата на преговори.
XS
SM
MD
LG