Достапни линкови

Холбрук во посета на Узбекистан


Американскиот специјален пратеник за Авганистан и Пакистан, Риачрд Холбрук, денеска во Ташкент разговарал со претседателот на Узбекистан, Ислам Каримов. Американската амбасада во Ташкент соопшти дека станало збор за меѓународните напори во Авганистан, како и за серија други прашања од заеднички интерес.
XS
SM
MD
LG