Достапни линкови

САД - Србија, остануваат разликите за Косово


Соединетите Држави ги подржуваат напорите на Србија во правец на доближување до Европската Унија, изјави американскиот конгресмен Ерл Померој, кој денеска е во посета на Белград. Потпретседателот на српската влада Божидар Ѓелиќ, на заедничката прес конференција со Померој истакна дека покрај желбата за подобра соработка меѓу двете земји, на разговорите било констатирано дека и натаму постојат големи разлики во врска со Косово.
XS
SM
MD
LG